22.07.21

...o deskových hrách novinkově (část II.)

 ... pokračování předchozího příspěvku ...

Od roku 2018 se toho hodně změnilo a cítil jsem, že je potřeba se posunout dál.

Koncem loňského roku jsem opustil redakci CzechGamer.com, cestu mi zkřížil jiný portál o deskových hrách, který byl teprve v začátcích, ale bylo na něm vidět, že se chce vyvíjet, zlepšovat a hlavně se soustředil na deskové hry v první řadě, nebyla to pouze podružná sekce.

Od podzimu roku 2020 jsem pro nový server, ŘíšeHer.cz, napsal již 22 článků a další budou pokračovat. Krom recenzí jsem si vyzkoušel i nové možnosti, jež redakce nabízela: unboxing, novinkové a preview články.

Do budoucna mám sám v záloze i další nápady, které bych rád přihodil. Chci více poznat komunitu, která je v Čechách až překvapivě rozšířená a aktivní. Dost světově úspěšných her totiž pochází z českých mozků a myslí. To, myslím si, stojí za prozkoumání.

Budoucnost je otevřená a já budu rád, pokud budete mé články číst (i nadále). A nejen ty moje, ale i mých kolegů. Věřím, že si na ŘíšeHer.cz každý najde hru pro sebe; že objevíte kousky, které jste neznali, nebo dokonce celý svět, pokud Vás dosud deskovky míjely.

05.07.21

O deskových hrách souhrnně... (část I.)

Už příliš dlouho jsem zde nepřidal žádné řádky ohledně mých deskoherních aktivit. A přitom se toho událo tak moc.

Tak zaprvé, už jsou to více než tři roky, co píšu články a recenze o deskových hrách. V dubnu 2018 vyšla první recenze na serveru CzechGamer.com. Dodnes si na ní živě pamatuju, recenzovanou hrou byl Port Royal. To jsem ještě netušil, jaké množství her mi projde rukama a že se moje aktivita tak uchytí. V CzechGamer.com jsem deskovkovou sekci de facto nastartoval, byl jsem u zrodu a moje recenze byla zároveň první v dané kategorii. Za tu dobu jsem napsal celkem 78 článků, recenzoval jsem celkem 93 deskovkových produktů různých kalibrů, žánrů, témat i kvalit.

Znovu jsem v sobě objevil žurnalistickou duši, kterou jsem považoval již dlouho za ztracenou, ale psaní mě chytlo a deskové hry se staly každodenním chlebem. Za tuto zkušenost jsem CzechGamer.com a hlavně tehdejšímu šéfredaktoru Danovi vděčen. Zároveň jsem dostal nemálo zpětné vazby od čtenářů, vydavatelů, dokonce i tvůrců her. Jako příklad budiž kanadský tvůrce her, který mi přes sociální sítě poděkoval za mou recenzi na jeho hru (následně jsme si vyměnili ještě několik zpráv). Líbilo se mi, jaká je deskoherní komunita a nechtěl jsem ji opustit.

15.03.21

Spotify Playlist - další porce nové hudby (I/2021)

Tentokrát jsem se zaměřil na interprety, jež by se snad bez nadsázky dali nazvat pionýry moderních hudebních žánrů a specialisty na mísení stylů. Při pohledu na jejich jména/názvy a tituly jejich nahrávek by se chtělo říct, že se jedná o tzv. case-sensitive interprety – tedy ty, u nichž záleží na velikosti písma. Právě používání velkých či malých písmen (AWOLNATION, YUNGBLUD, twenty øne piløts) je jedna z variant, jak se odlišit od většiny na dnešní hudební scéně; další variantou je zkracování slov a vynechávání či nahrazování písmenek (viz kapely jako PVRIS, CHVRCHES) nebo používání speciálních znaků ($, ø).

Odkaz na playlist Timo Hoeke New na Spotify